poniedziałek, 13 kwietnia 2020

Co to jest „Kaczka dziennikarska”?

Scenariusz lekcji nr. 1

Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna.

Czas trwania lekcji: 30 min.

Temat lekcji on-line: Co to jest „Kaczka dziennikarska”?

(Lekcja wykonana w programie komputerowym Gennially, czyli zajęcia w całości przeprowadzone z wykorzystaniem TIK)

Cel ogólny:

  1. Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przeprowadzeniu lekcji.

  2. Poznanie związku frazeologicznego „Kaczka dziennikarska”.

 

Cele operacyjne:

Uczeń:

  1. słucha z uwagą wypowiedzi nauczyciela, rówieśników na lekcji on-line,

  2. wykonuje zadania według usłyszanej lub przeczytanej instrukcji,

  3. czyta płynnie, poprawnie i wyraziście na głos tekst,

  4. omawia treść przeczytanego tekstu,

  5. wykonuje polecenia zgodnie z instrukcją,

  6. ilustruje sceny i sytuacje inspirowane wyobraźnią,

  7. posługuje się komputerem lub innym urządzeniem cyfrowym oraz urządzeniami zewnętrznymi przy wykonywaniu zadania. 



Metody i formy pracy:

Podająca- z wykorzystaniem TIK, pogadanka, praca  z tekstem,

Aktywizująca – zabawy muzyczne, zagadki, prace plastyczne,

Forma - indywidualna i zbiorowa

 

Pomoce dydaktyczne:

Komputer, multimedialny program komputerowy,

Przebieg zajęć:

https://view.genial.ly/5ec15b14aa5f0f0d3b0070d6/dossier-kaczka-dziennikarska-3i

  1. Wprowadzenie do tematu lekcji on-line poprzez wspólne zastanawianie się nad odpowiedzią na pytanie „Co to jest kaczka dziennikarska?

  2. Czytanie tekstu dotyczącego powstania związku frazeologicznego „Kaczka dziennikarska”.

  3. Wykonanie kart pracy.

  4. Szukanie w tekście „Kaczek dziennikarskich” – zabawa.

  5. Malowanie dowolną techniką „Kaczek dziennikarskich” według własnego pomysłu ucznia.

  6. Zabawa ruchowa przy muzyce. Samodzielne wykonanie tańca przy piosence „Kaczuszki”.

Iza Stańdo










Brak komentarzy:

Prześlij komentarz