Scenariusz zajęć korekcyjno-kompensacyjne klasa 1-3
Temat: Koncentracja i pamięć. Pamięć wzrokowa z
wykorzystaniem TIK.
Cele ogólne:
- Doskonalenie koncentracji
- Usprawnianie pamięci
- Doskonalenie pamięci wzrokowej
- Usprawnianie pamięci wzrokowej
- Usprawnianie aktywnego spostrzegania w działaniu
- Doskonalenie umiejętności zapamiętywania, przechowywania i odtwarzania
- Kształtowanie uwagi i skupienia się na danym zadaniu
- Budowanie wiary we własne możliwości
- Usprawnianie funkcji analizatora wzrokowego
- Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej
Metody pracy
- wspierające
- korygujące
- aktywizujące i stymulujące rozwój dziecka
- Metoda Dennisona
Formy pracy indywidualne i grupowe.
Pomoce dydaktyczne. Arkusz szarego papieru, kolorowe kredki,
gra edukacyjna „Psia kość”, „Dooble”, karty pracy. Program mtalent.
Przebieg zajęć.
- Przywitanie z dziećmi po imieniu.
- Ćwiczenia metodą Dennisona. Leniwa ósemka. Na dużym arkuszu papieru dzieci rysują znak nieskończoności. Zaczynają od środka rysują w lewą stronę. Głowa trzymana nieruchomo, podążamy za rysowaną ósemką. Ćwiczenie powtarzamy prawą, lewą ręką i na koniec obiema rękami na raz.
- Ćwiczenia właściwe. Gra w „Dobble” na dywaniku.
- Ćwiczenia w programie mtalent.
·
Dzieci oglądają obrazek, później zakrywamy go i
muszą odtworzyć go z pokazanych elementów.
·
Dzieci zapamiętują kolejność ułożonych
przedmiotów następnie samodzielnie układają je w taki sam sposób.
·
Dzieci przyglądają się kolorowym figurom, które tworzą wieżę i zapamiętaj
ich ułożenie, następnie
układają je samodzielnie w tej samej kolejności.
·
Dopasowywanie cienia do ilustracji
5.Karty pracy. Znaki bliźniaki zał. 1 i Sokoli wzrok, wzrokowa pamięć zał. 2. Pamięć wzrokowa patrz i zapamiętaj, zał. 3
6. Gra edukacyjna na zakończenie zajęć. Dzieci siadają na dywaniku i grają w „Psia kość”.
7.
Pożeganie.
Załącznik 1.
Załącznik 2.
Załącznik 3.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz